środa, 17 września 2014

English Matters - wrzesień/październik








Tytuł: English Matters
Wydawnictwo: Colorful Media




Dziś przedstawię wam magazyn English Matters na wrzesień i październik. Część z nas wróciła już do szkoły i kontynuuje naukę języka angielskiego. Na szczęście nudne lekcje to nie wszystko, każdy może skorzystać z tego magazynu, który poprzez zabawę oraz ciekawe artykuły nauczy nas więcej, niż niejedna lekcja szkolna. Czym wydawnictwo Colorful Media zaskoczy nas tym razem?

Pierwszym artykułem, który od razu zwrócił moją uwagę był ten dotyczący Bruno Mars’a. Nauka języka angielskiego poprzez piosenki to chyba najlepszy i najprzyjemniejszy sposób. Tutaj najpierw możemy przeczytać artykuł dotyczący gwiazdy, jego początkach i szczycie kariery. Następnie przedstawiony został tekst piosenki Grenade oraz jego wnikliwa analiza. Nie chodzi tu tylko o zrozumienie tekstu „mniej więcej”, ale o dokładne zrozumienie i wytłumaczenie zwrotów, które mogą sprawiać nam trudność. Takich artykułów jak najwięcej!


Ciekawym tekstem był „Sekret nieśmiertelności”. Specjalnie dla magazynu English Matters przeprowadzono wywiad z Hazel Jones, która interesuje się nowelami Jane Austen’s. Natomiast najprzyjemniejszym tekstem okazał się ten w zakładce Travel „Bath”. Znów mamy tu napomkniętą Jane Austen, dla której to miejsce było inspiracją. Autorka pisała: 

"They arrived in Bath. Catherine was all eager delight; […] 
She was come to happy, and she felt happy already.” 

Tak samo czują się podobno turyści odwiedzający to miasto. Musi być ono doprawdy piękna, gdyż było ono inspiracją również dla takich ludzi jak Mary Shelley, czy Williama Herschel. Z przyjemnością odwiedziłabym to miasto, może i dla mnie stałoby się inspiracją ;)


W magazynie English Matters jak zwykle każdy znajdzie coś dla ciebie. A wszystko dzięki różnorodności artykułów, bo przeczytać możemy o kulturze, ludziach, języku, podróżach i innych przyjemnościach. Dzięki trudnym słówkom umieszczanych na dole każdej strony, nie musimy zaciekle szukać ich w słownikach, które bywają zawodne. Ponadto, do niektórych tekstów jak zwykle nagrane zostało mp3, które można odsłuchać na stronie internetowej. Myślę, że warto czytać takie magazyny!


7 komentarzy:

 1. Sama się nie skuszę, ale wiem komu mogę polecić powyższy magazyn i tak też zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 2. W weekend planuję prawdziwe tournee z językiem angielskim:D Mam u siebie trzy magazyny, więc szykuję się długa wycieczka:D A jeszcze na dodatek planuję odsłuchać nagrań. Ale jak piszesz, że to wydanie jest całkiem przyjemne, to myślę, że nie będzie tragedii.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czuję sie odrobina przesycona tym magazynem, lecz na pewno zasługuje na czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja właśnie czytam ten numer. Jak zawsze ciekawy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Magazyn czeka cierpliwie na mojej półce...

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj warto, warto, nie dość, że czytanie jest przyjemne, to dodatkowo uczymy się i powtarzamy, a na deser dostajemy ciekawą wiedzę na różne tematy. :D

  OdpowiedzUsuń