sobota, 12 października 2013

Czasopisma językowe - Wydawnictwo Colorful Media

Jako tegoroczna maturzystka, nauka języka obcego w tym roku z pewnością nie zawadzi. Monotonne uczenie się nie jest jednak dla mnie zbyt przyjemne, czy efektywne. Dlatego wszystkim Wam, którzy chcieliby podszkolić się z języków chciałabym przedstawić magazyny Colorful Media, które uprzyjemnią naukę i są bardzo dobrą odskocznią od podręcznikowych „mądrości”. Zaprezentować chciałabym Wam dwa konkretne magazyny, mianowicie: English Matter oraz Business English.English Matters to dwumiesięcznik, przeznaczony oczywiście dla uczących się języka angielskiego. W każdym numerze otrzymamy wiele interesujących artykułów, niektóre z nich dotyczą bieżących wydarzeń, inne są uniwersalne. Te drugie są chyba najbardziej przydatne właśnie maturzystom, którzy mogą poszerzyć swoje słownictwo z standardowych działów, takich jak: rodzina, życie szkolne, zdrowie itp. Bardzo podobały mi się też wydania specjalne, ja miałam przyjemność przeczytać takie o gotowaniu. Znalazłam tam nawet kilka ciekawych przepisów! Kolejnym wielkim plusem są nagrania mp3, które można odsłuchać na stronie www.colorfulmedia.pl – czytanie tekstu wraz z odsłuchaniem daje naprawdę wiele.Business English to magazyn dzięki któremu poszerzyć można angielski od strony biznesu. Możemy tu przeczytać o kilku aktualnościach ze świata. Również tutaj mamy do odsłuchania pliki mp3 i zakupić można wydania specjalne. Nie wspomniałam o najważniejszym, mianowicie pod każdym artykułem w obu magazynach znajdziemy najtrudniejsze słówka, i przy ich pomocy tekst powinien być zrozumiały dla osoby średniozaawansowanej w nauce języka. Mimo, że nie interesuję się zbytnio polityką, śmiało mogę powiedzieć, że artykuły zawarte w magazynie zwróciły moją uwagę i chętnie je czytałam. Nie było trudnych tematów, o których niewiele osób ma pojęcie, dlatego też dwumiesięcznik jest dosłownie dla każdego.
Na koniec dodam, że magazyny te są również wydawane dla uczących się innych języków : hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Każdy znajdzie coś dla siebie! 

Polecam!


17 komentarzy:

 1. They sound like an interesting magazine great to expand the English vocabulary.
  http://tifi11.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Stałam się wielką zwolenniczką tych magazynów, od czasu kiedy na własnej skórze odkryłam, jak bardzo są przydatne :)
  Wiedzę zdobywamy szybko, łatwo i przyjemnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też polecam te magazyny. Połączenie nauki z rozrywką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja chętnie zakupiłabym sobie któryś z tych magazynów - po angielsku albo po francusku. Sądzę, że obie wersje by mi się przydały do nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe magazyny. Polecę je mojej nastoletniej bratanicy. Myślę, że z nich skorzysta.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w domu jeden magazyn i jestem z niego zadowolona, bardzo pomógł mi w nauce języka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Te magazyny to świetna sprawa, jestem ich fanką :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A ile kosztują? Ja sama z siebie nie czytam takich magazynów, ale na studiach mam duży nacisk na naukę języków więc tam się językowo edukujemy: "Economist", "Financial Times", "Le Monde" i "Le Figarro". Tęsknie za tym, aż mi się te jezyki wreszcie skoncza, ale to dopiero w czerwcu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Słyszałam o tych czasopismach, ale jeszcze żadnego nie miałam w ręce i chwilowo pewnie nie bede mieć

  OdpowiedzUsuń
 10. Gdy mieszkałam w Polsce to chętnie sięgałam po English Matters :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Regularnie kupuję English Matters i Francais Present. Świetne czasopisma!

  OdpowiedzUsuń
 12. Fajnie, że powstała taka inicjatywa, zapewne ułatwią one naukę języka angielskiego :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Oo. Super, że są takie ciekawe magazyny, być może kiedyś skorzystam. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. A można je kupić np. w Empiku czy trzeba zamawiać przez Internet?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie są w Empiku :)

   Usuń
 15. W piątek nabyłam swój egzemplarz English Matters i wydaje mi się, że zacznę kupować kolejne numery. Niby i tak czytam już książki po angielsku, ale oprócz The Wall Street Journal od czasu do czasu, nie miałam styczności z anglojęzyczną prasą. Nauki języka nigdy za wiele :)

  OdpowiedzUsuń