środa, 24 czerwca 2015

For PARENTS about KIDS
English Matters
Wydanie specjalnie 14/2015Kolejny numer specjalny magazynu English Matters, tym razem „For parents about kids”. Co tym razem przyszykowało dla nas wydawnictwo ColorfulMedia?

Na dobry i luźny początek kilka dziecięcych zabaw – tych, które bawią i uczą. Można wykorzystać w praktyce, a przy okazji nauczyć się kilku zwrotów, bez których w codziennym życiu się nie obejdzie. Każdy w końcu wie jak w języku angielskim powiedzieć ołówek, czy długopis, ale czy wiecie jak wymówić słówko kredka? Miałabym z tym dużym problem, ale teraz, specjalnie na życzenie czytelników najtrudniejsze do wymówienia słówka są zapisane w transkrypcji fonetycznej!

Kolejny artykuł również przyjemny. Każdemu brakuje czasem pomysłów jak spędzić czas z dzieckiem, tak by było szczęśliwe, przy okazji czegoś się nauczyło, zafascynowało, poznało coś nowego. English Matters ma wiele pomysłów na wspólne spędzanie czasu.

Przeczytamy również o różnych stylach wychowania, o karmieniu dzieci i o samotnych rodzicach. Tematów co nie miara! A wszystko skupia się wokół trudów wychowania dzieci. Moją uwagę zwrócił artykuł o „ekologicznych rodzicach”, wokół których niejeden skandal się już odbył. Jednak jeśli robi się coś z głową, to zazwyczaj służy to człowiekowi, a nie go niszczy. Każdego dnia udowadniają to sławne matki: Jessica Alba, Natalie Portman, czy Monika Mrozowska. Niestety, wielu lekarzy uważa, że dzieci mają zupełnie inne zapotrzebowanie energetyczne i witaminowe, więc dieta wegetariańska, czy wegańska w ogóle nie powinna być u nich stosowana. Kłótni na ten temat będzie nieskończenie wiele i każdy ma w tym pewnie swoje racje.

Na koniec umieszczone zostały artykuły o dwujęzycznych przedszkolach (nadmierna ambicja rodziców, czy nowa i lepsza ścieżka nauki dla dzieci?) oraz o tym, jak dzieci pragną spędzać swoje urodziny. 

Przy każdym artykule, na dole strony są zamieszone trudniejsze słówka, które pomagają nam zrozumieć tekst i nauczyć się czegoś nowego. Do niektórych tekstów są utworzone nawet nagrania mp3, które można odsłuchać na stronie wydawnictwa. Z magazynu English Matters można się wiele nauczyć w przyjemny i zabawny sposób.1 komentarz: