piątek, 20 września 2013

Miłość za sms, czyli cała prawda o erotycznym biznesie komórkowym. - J.K.FilipowskiTytuł: Miłość za sms, czyli cała prawda o erotycznym biznesie komórkowym
Autor: Jakub Kornel Filipowski
Wydawnictwo: Videograf
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 239


Niemal każdy posiadający telefon człowiek każdego dnia zostaje osaczany przez wiadomości typu: „Wygrałeś 100 tysięcy” bądź „Ktoś bardzo chce Cię poznać! Zobacz fotki tej osoby” lub z innej beczki „Poznaj datę swojej śmierci”. Jedni pozostawiają to bez odpowiedzi, inni chętnie z tego korzystają. Ile jednak jest prawdy w wróżeniu z kart lub gorącej Jolce, która mieszka niedaleko i chętnie Cię pozna? Co tak naprawdę kryje się za tymi numerkami, od których otrzymujemy te tajemnicze smsy? Dzięki tej książce dokładnie dowiecie się, o co chodzi w tym całym biznesie, ja natomiast zamierzam Wam jedynie o tym napomknąć.

Nie ma nic prostszego, niż zarabianie na ludzkiej naiwności. Biznes SMS-owy kręci się już od dawna. Wydaje się, iż powinniśmy zdawać sobie sprawę, że to wszystko to brednie,  jednak każdego dnia wiele ludzi daje się na to nabrać. Pracownicy tych serwisów wciągają klientów w romanse SMS-owe, nakłaniają do zwierzeń, obiecują swoje zdjęcia, a nawet proponują spotkania! Oczywiście nigdy do nich nie dochodzi, ale codziennie dziesiątki osób przychodzi na randki, które nigdy nie mogą się odbyć! A wszystko dlatego, że po drugiej stronie wcale nie ma kochającej Krysi, ani opiekuńczego Sławka. Ludzie kompletnie nie zdają sobie sprawy, że rozmawiają z (najczęściej młodymi) ludźmi, którzy po prostu przychodzą do pracy – zazwyczaj z braku wyboru lepszej. W ten sposób ponętna Tatiana, tak naprawdę może być 30 letnim Adrianem. Od razu przechodzi ochota na taki romans prawda?

Praca w takiej firmie wymaga sporej odporności psychicznej. Jak łatwo się domyślić, podejmują ją właśnie studenci, którzy starają się o każdy grosz. Dlatego też znajdziemy w tej książce informację o tym, z jakimi beznadziejnymi warunkami muszą się zmagać młodzi ludzie. Biznes, w którym chodzi o oszukiwanie i co gorsza, częste stykanie się z rozmowami o przeróżnych zboczeniach z pewnością nie wpływa na nich dobrze. Dlatego, co najważniejsze – ta książka nie została napisana w celu przedstawienia gorących rozmów. Ma ona za zadanie przekazać nam, jak łatwo jest nas zmanipulować i w jak nędznym świecie żyjemy. Nie polecam ludziom wrażliwym.

Książka jest podzielona na kilka rozdziałów, które osobno opisują zadania pracowników oraz sztuczki stosowane na klientach. Te psychologiczne zagrania są czasami doprawdy poniżej pasa. W książce  jest ukazanych wiele rozmów SMS-owych, które naprawdę miały miejsce i które bardzo mnie zszokowały. Jeśli mam być szczera, to spodziewałam się głównie zboczonych facetów bądź niedojrzałych nastolatków, którzy pisali z chęci otrzymania pikantnych zdjęć bądź tego typu rzeczy. Nic bardziej mylnego. Zagłębiając się w tę lekturę zauważyłam, iż głównym problemem polskiego społeczeństwa jest samotność. Osobiście wróżki, horoskopy, magiczne wygrane uważam za śmieszne i nigdy mi nie przyszło do głowy, aby na poważnie wysłać jakiegokolwiek SMSa pod takiż to numer. Jak się tu jednak dowiedziałam, kobiety potrafią napisać do wróżki, aby powiedziała im czy rozwieść się z mężem! Jak można taką decyzję podjąć za pomocą SMSa za który zapłaci się 2,44 – oczywiste jest, że to czyste oszustwo! Takich, jak i podobnych sytuacji w tej książce znajdziecie wiele.

Odnosiłam wrażenie, że autor jest inteligentną osobą, a jego przemyślenia bardzo mnie zainteresowały. Cieszę się, że chciał się podzielić z innymi swoim doświadczeniem i opowiedzieć Nam o tym (moim zdaniem bardzo poważnym) problemie społeczeństwa. Do ludzi trzeba krzyczeć na wszystkie sposoby i uświadamiać ich o takich oszustwach. Przede wszystkim trzeba też ludziom pomagać. Ta książka niestety tylko uświadamia jak smutny jest ten kraj i jak wiele osób potrzebuje bliskiej osoby. Samotność oraz naiwność, która z tego wynika to problem, który mam wrażenie, że ciągle narasta. Dlaczego ludzie nie są szczęśliwi w naszym społeczeństwie? Na to pytanie już niech każdy odpowie sobie sam.


„Miłość za SMS, czyli cała prawda o erotycznym biznesie komórkowym” to książka którą mogę polecić wszystkim, którzy są zainteresowani jak działa ta instytucja i kto stoi po drugiej stronie telefonu. Myślę, że jej temat jest dość ciekawy, a przede wszystkim jest to temat, który warto poruszać. Jeśli macie też w swoim gronie najbliższych osobę, która z zapałem wysyła SMSy do takich firm – sprezentujcie jej tę pozycję, zaoszczędzi dzięki temu mnóstwo pieniędzy i rozczarowań. Uświadamiajmy się nawzajem, i nie bądźmy naiwni!


Niestety zwycięzca konkursu nie zgłosił się po wygraną. W tym przypadku kolejną osobą wytypowaną do wygranej jest : Książki są zwierciadłem mojej duszy

Gratuluję !

26 komentarzy:

 1. Myślałam, że nie dla mnie, ale może jednak?

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie historie, także chętnie przeczytam. A kiedy książka miała premierę? Bo jakoś o niej nie słyszałam...

  OdpowiedzUsuń
 3. W końcu jakiś tytuł, którego nie znam i czytam po raz pierwszy, bo dziś na blogach "
  łatwopalni" dominują :P co do książki, to jak wpadnie do mnie to przeczytam :D pozdrawiam :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytając pierwsze zdania twojej recenzji od razu uśmiechnęłam się, gdyż ja właśnie dostaje niemal co dzień sms typu: „Wygrałeś 100 tysięcy” bądź „Poznaj datę swojej śmierci”, lub ,,Chcesz poznać swoją przyszłość?''. Jakie to strasznie frustrujące. Nie wiem, skąd oni mają nasze numery telefonu. Ja nigdzie nie podawałam a mimo to zasypywana jestem niechcianym spamem.
  Co do samej książki jej fabuła akurat mnie zaciekawiła, dlatego chętnie poznam ją bliżej. Teraz wprawdzie mam inne priorytety czytelnicze, ale jak się z nimi uporam to będę pamiętać o powyższej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sądzę, że warto przeczytać i uświadomić jak największą liczbę osób...
  I też dostaje co chwile sms-y typu "Wygrałeś 100tys." itp. Ale od tego się chyba nie uwolnimy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno warto ją przeczytać, jednak aktualnie mam mnóstwo innych książek do których zbieram się miesiącami :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Hm. Interesująca pozycja. Chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zastanawiałam się kiedyś jak samotnym trzeba być, żeby szukać towarzystwa właśnie w taki sposób, wysyłając sms do rzekomego nieznajomego, który chętnie zawrze nowe znajomości. Postaram się przeczytać tę książkę, chętnie dowiem się jak to wygląda od drugiej strony, kto na te smsy odpisuje i jakich sztuczek używa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Już sam tytuł bardzo mnie zaciekawił, a historia wydaje się tym bardziej ciekawa. Myślę, warto ją będzie przeczytać, dlatego będę jej poszukiwać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze jak przychodzą do mnie takie wiadomości, ignoruje je. Warto natomiast zapoznać się z tym biznesem od przysłowiowej kuchni.

  OdpowiedzUsuń
 11. O tych sztuczkach, to bym chętnie przeczytała. Co prawda takie wiadomości zawsze ignoruję, ale chętnie bym się przekonała jak działa cały nabierający nas mechanizm.

  OdpowiedzUsuń
 12. Kurcze, nie słyszałam o takim sposobie panów od komórek...

  OdpowiedzUsuń
 13. Z jednej strony chętnie bym przeczytała książkę, z drugiej jednak strony znam ten system, dużo już o nim czytałam i myślę, że nie potrzebuję informacji tutaj zawartych.

  Gratuluję nowej zwyciężczyni!

  OdpowiedzUsuń
 14. mam wielką ochotę przeczytać. Tak na wszelki wypadek :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawa tematyka książki. Nie słyszałam o niej wcześniej, a teraz chyba się za nią rozejrzę. ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Myślę, że warto przeczytać tę książkę i chętnie bym po nią sięgnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 17. o kurcze, fajna książka, ktoś mądry ją musiał napisać :) Mnie też irytują te codzienne smsy..

  OdpowiedzUsuń
 18. Raczej nie moje klimaty, nie przeczytam. ale notka ciekawa.
  U mnie zapowiadana od dawna recenzja i pytanie do niej. Zapraszam! Coolturalny-tygodnik.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 19. Lekka opowieść, coś czego ostatnio szukam :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Książka pewnie jest interesująca ale jakoś nie ciągnie mnie do niej ja do tych smsów które co trochę przychodzą tylko po to żeby naciągać ludzi na kasę.

  OdpowiedzUsuń
 21. Interesujący temat z tymi smsami... Zapisuję ją sobie, aby przeczytać i dowiedzieć się więcej :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 22. Książka jak najbardziej na czasie! :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Twoja recenzja jest bardzo zachęcająca. Na pewno przeczytam tę książkę, gdyż interesuje mnie ten temat.

  OdpowiedzUsuń