piątek, 21 listopada 2014

"Nie znacie mnie"

Tytuł: Nie znacie mnie
Autor: Susan May Warren
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Liczba stron: 380
Każdy z nas ma jakieś sekrety – jeden mniejsze, inny ogromne. Zazwyczaj mamy jednak wybór, bo możemy się tymi sekretami z kimś podzielić. Czasem naszym powiernikiem jest ktoś bliski, czasem ktoś zupełnie nieznajomy – bo tak jest prościej. Główna bohaterka tej książki została postawiona w zupełnie innej sytuacji –ona swoją przeszłość musiała głęboko zakopać i tym, co było dla niej kolcem w sercu, nie mogła podzielić się nawet z własnym mężem. Jak długo kobieta mogła oszukiwać wszystkich wokół? 


Kto powiedział, że od ponurego świata narkotyków nie można się uwolnić? Ba! można nawet stworzyć perfekcyjne życie, zapominając o przeszłości (a przynajmniej starając się zapomnieć). W ten właśnie sposób postąpiła Annalise Decker. Dziewczyna zdecydowanie wybrała dla siebie nieodpowiednią drogę i zakochała się w nieodpowiednim człowieku. Jeden mały wybór zmienił jednak jej życie na lepsze. Pewnego dnia zeznała przeciw przestępcy Luisie Garcia. Od tamtej pory została objęta programem Ochrony Świadków, przeniesiono ją do Deep Haven i nadano jej nową tożsamość. Annalise Decker stała się perfekcyjną żoną i matką. Tylko że pewnego dnia Luis Garcia postanawia dokonać na bohaterce zemsty…

Nie znacie mnie to przyjemny kryminał. Doprawdy nie spodziewałam się aż tak dobrej lektury. Nastawiałam się na przewidywalność, a zostałam mile zaskoczona. Interesująca była sama postać Annalise. Ciągle targały nią silne emocje. Widać było, że przeszłość kobiety nigdy tak naprawdę od niej nie odeszła. Nie dziwię się. W końcu nie da się wymazać z pamięci rzeczy, których wolelibyśmy nie pamiętać. W drobnych codziennych czynnościach i nastawieniu zauważyłam, że przeszłość ukształtowała osobowość bohaterki, czego nie dało się ukryć. Kobieta przesadnie bała się o swoje dzieci, wpadała w panikę, gdy jej córka zaczęła się spotykać z chłopakiem. Bała się, że ta mogłaby zakochać się w nieodpowiednim człowieku, jak ona sama. Przesadzała też ze swoją perfekcyjnością, robiła wszystko, aby udowodnić swoją idealność, aby zataić to, kim była kiedyś. 

Główna bohaterka zdecydowanie jest wielkim plusem tej książki. Przedstawiono ją w dokładny sposób. Staje się bliska czytelnikowi. Jednak nie tylko ona sprawia, że książkę warto przeczytać. Wątek kryminalny nie jest zbyt zawiły, ale akcja toczy się szybko i sprawnie. Raczej nie polecam tej książki osobom, które nastawiają się na dobry kryminał. Jest ona skierowana do osób, które mają ochotę na lekką powieść z nutą sensacji.

Nie znacie mnie to powieść o otrzymaniu od życia drugiej szansy. Pokazuje, że od przeszłości nie sposób się uwolnić, ale można ją zaakceptować i stworzyć zupełnie nową przyszłość. Książka ta daje nadzieję osobom, które uważają, że są na dnie. Udowadnia, że nigdy nie można się poddawać i przede wszystkim, że warto dawać ludziom drugą szansę. Ta lektura porusza wiele problemów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jest idealna na przygnębiający dzień. Na pewno poprawi wam wtedy humor.


13 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie, właśnie mam chęć na jakiś dobry kryminał:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę czytałam i bardzo mi się podobała. Świetna historia i dobrze zrealizowana.

  OdpowiedzUsuń
 3. Książek tego wydawnictwa jeszcze nie miałam okazji poznać, ale po recenzjach widzę, że z chęcią bym się skusiła. Ta zapadła mi w pamięć za pośrednictwem Cyrysi właśnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jak Kasia, książki tego wydawnictwa są mi dalekie :) Jednak książka wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej książce, ale tak jak wspomniałaś druga szansa jest bardzo ważna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam już o tej książce i chętnie bym ją widziała w swoich dłoniach. Lubię takie zajmujące historie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo miło wspominam lekturę tej książki. W ogóle oferta wydawnictwa jest mi bardzo bliska.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam już o tej książce i od tamtego momentu jestem bardzo nią zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam nigdy o tej książce, ale brzmi zachęcająco :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jakoś nie jestem przekonana do tej autorki. Próbowałam kiedyś przeczytać "Długo i szczęśliwie", ale się nie udało;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Great blog♥

  How about follow each other?
  I follow your blog. Waiting for you♥
  My Blog: http://juliemcqueen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. O! Tę książkę mam ochotę poznać ;)

  OdpowiedzUsuń