wtorek, 11 listopada 2014

English Matters - listopad/grudzień

Tytuł: English Matters
Wydawnictwo: Colorful Media


Z okładki przeszywają wzrokiem oczy samego Benedicta Cumberbatch, brytyjskiego aktora filmowego. Prawdopodobnie wszyscy znają go z jego roli Sherlocka Holmesa w najnowszej adaptacji serialu Sherlock. Któż nie chciałby przeczytać artykułu o tej gwieździe, o jego rodzinie i drodze do sławy? Artykuł poświęcony aktorowi jest obszerny, i pozwala na poznanie mnóstwa nowych, angielskich słówek. 

Zaraz po tej publikacji, przeczytać możemy kolejną, równie ciekawą. Jest to wywiad z Markiem Wałkuskim, autorem książki Wałkowanie Ameryki. Odpowiada ona na takie pytania jak: czy wszyscy Amerykanie posiadają broń, czy amerykańskie sny są nadal żywe oraz czy ludzie robią tam karierę od biedaka, do milionera. 

W dziale kultury znajdziemy artykuł jakże nam, bloggerom bliski – a jest on na temat vlogów. Sama przyznam, że lubię vlogi i często je odwiedzam. Ludzie potrafią być doprawdy kreatywni i zaskakiwać mnie na milion sposobów, rozśmieszać, jak i wzruszać. Przyjemnie posłuchać kogoś, kto ma do powiedzenia coś ciekawego. Jak się okazuje, vlogi są niesamowicie często oglądane, chwytliwe i są łatwym sposobem marketingu. 

Mój ulubiony dział dotyczący języka jak zwykle mnie nie zawiódł. Tym razem dowiedziałam się kilka ciekawych informacji na temat powstawania nowych słów. Teraz już wiem kto i kiedy wymyślił takie słowa jak Gremlin, Nerd, czy Pandemonium.

W dziale Leisure znów mamy okazję poczytać o sporcie. I nie są to wcale suche informacje! Dowiemy się jakie ćwiczenia możemy wykonywać, w zależności od efektów, których oczekujemy. 

Jak zwykle English Matters ukazuje całą paletę różnorodnych artykułów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo, do niektórych artykułów jest naturalnie dołączona możliwość przesłuchania ich mp3, co pomaga w nauce języka. Świetnym dodatkiem, który również możemy pobrać ze strony internetowej jest „Idioms for Winter Days”. Kolejny numer, który w nowoczesny, a przede wszystkim przyjemny sposób przybliżył mi język angielski. Polecam!8 komentarzy:

 1. Każda forma nauki języka jest dobra:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam aktualnie wydanie specjalne "Only woman" i mi się podoba bardziej niz wydanie 49/2014. Ale marzy mi się wydanie specjalne o literaturze...Mam nadzieję, że kiedyś takie powstanie ;)

  http://pasion-libros.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, a ja będę się zmagała z wydaniem tylko dla mężczyzn, ciekawe to może być spotkanie :)

   Usuń
 3. Ja spasuję, ale polecę ten magazyn mojej znajomej, bo ona, w przeciwieństwie do mnie czytuje anglojęzyczne czasopisma.

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie czytam ten numer. Jak zawsze zawiera ciekawe artykuły.

  OdpowiedzUsuń
 5. Patrzę,że Colorful Media trzymają poziom.

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam angielski, ale jeszcze nie miałam okazji czytać po angielsku. Może pewnego dnia. Recenzja zachęca.

  OdpowiedzUsuń