sobota, 28 czerwca 2014

English Matters maj/czerwiec
Tytuł: English Matters 
Wydawnictwo: Colorful Media
Wydanie: maj/czerwien 2014Jak już niektórzy wiedzą, English Matters to magazyn przeznaczony dla osób uczących się języka angielskiego. Co dwa miesiące mamy możliwość zakupienia takiej gazety i poznania ciekawych artykułów. 


1.W magazynie na maj/czerwiec na początku możemy zapoznać się z działem This and That, gdzie znajdziemy artykuły o quizach w pabach i o upiornych zwierzętach. 

2. People and Lifestyle przedstawia cztery artykuły. W pierwszym znajdziemy informacje o przyjaciołach i wrogach, przyznam, że z tego artykułu wyniosłam wiele nowych, ciekawych słówek. Następnie przeczytać możemy świenty tekst o Vanessie-Mae - utalentowanej wiolonczelistce, która reprezentowała Tajlandę w Sochi. Również tekst o prostytutkach, dziś i w starożytności, był niczego sobie. 

3. Kolejne działy to Culture, Language oraz Science. Najbardziej spodobały mi się artykuły o skandynawskich mitach oraz o Elżbiecie Tudor.Tekst o onomatopejach w języku angielskim niesamowicie mi się spodobał, wprowadził niekiedy w zdziwienie i nie raz rozbawił. 


4. Na sam koniec pozostają działy: Travel oraz Leisure. W tym ostatnim można zapoznać się z świetnym artykułem o kuchni molekularnej! To dopiero była dla mnie nowość!Dodam, że do niektórych artykułów stworzone zostało mp3, które odsłuchać można na stronie: em.colorfulmedia.pl.

Magazyny zakupić można w salonach EMPIK. 

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawy numer, tylko okładka mi się nie podobała. Ale to taki szczegół.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzadko czytam czasopisma, a tego mimo pozytywnego rozgłosu nie miałam okazji poznać i raczej się to nie zmieni... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Magazyn prezentuje się ciekawie, ale raczej nie dla mnie. Wolę książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawie to wygląda. Dość przydatne dla osób, które chcą podciągnąć język ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń