czwartek, 27 sierpnia 2015

Bóg nigdy nie mruga - Regina Brett

Tytuł: Bóg nigdy nie mruga
Autor: Regina Brett
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 320
Moja ocena: 9/10Wierzę w słońce, nawet gdy nie świeci. Wierzę w miłość nawet gdy jej nie czuję. Wierzę w Boga nawet gdy milczy.”


Każdy ma w życiu trudniejsze chwile. W gruncie rzeczy, chwile słabości zdarzają się nam każdego dnia, codziennie walczymy ze swoimi słabostkami, z trudnymi sytuacjami, z przykrościami, które fundują nam inni ludzie. Jedni radzą sobie z tym lepiej, inni gorzej, ale każdego to spotyka. W trudnych chwilach potrzebujemy ciepłego słowa i motywacji, by wyjść problemom naprzeciw. I tutaj wychodzi nam z pomocą Regina Brett i jej książka „Bóg nigdy nie mruga”.

„To wybór, a nie przypadek, decyduje o twoim przeznaczeniu. Sam musisz zdecydować, ile jesteś wart, jaką odgrywasz rolę w świecie i w jaki sposób nadajesz mu sens. Nikt inny nie dysponuje tym, co ty-twoim zestawem talentów, pomysłów, zainteresowań. Jesteś oryginalnym egzemplarzem. Arcydziełem.”

50 felietonów może odmienić nasz smutny dzień w szczęśliwy, może nam dodać siły i pozytywnych myśli. Naprawdę, Regina Brett robi to świetnie. Sama nie miała łatwego życia, ale nigdy się nie poddała. Napisała te felietony na podstawie swoich wspomnieć i doświadczeń. Wszystko po to, by inni mogli skorzystać z jej wiedzy i spojrzeć na swoje życie pozytywniej. Musieliście przerwać studia z powodu ciąży i sądzicie, że już nigdy nie uda wam się wykształcić? Nic bardziej mylnego, doskonałym przykładem jest historia samej Reginy Brett. Zachorowałeś na raka? Trzeba wierzyć, że z tego wyjdziesz, jak miliony innych ludzi. Poprzez swoją szczerość i otwartość Regina Brett napisała przepiękne felietony. Każdy z nich skłonił mnie do wielu przemyśleń. Znalazłam wiele wskazówek, które zawsze gdzieś wokół mnie krążyły, ale to miłe, gdy ktoś mi o nich przypomniał i otworzył na nie oczy. Znalazłam też mnóstwo inspirujących historii, które nakłaniały mnie do zmiany sposobu myślenia. Jednym słowem, „Bóg nigdy nie mruganakazuje wziąć się w garść, a życie w swoje ręce.

Podziwiam Reginę Brett i jestem jej niezmiernie wdzięczna za podzielenie się z całym światem swoimi sposobami na udane życie. Smutne i zabawne historie zmusiły mnie do zastanowienia się nad postępowaniem ze swoim życiem. Nie można przejść obok książek Reginy Brett obojętnie. Każda z nich inspiruje, wzrusza, ale również uczy najważniejszej rzeczy na świecie – czyli przepisu na szczęście.

Nie ma potrzeby dużo pisać o tej książce. Trzeba ją przeczytać i zainspirować się nią, a wtedy zrozumiecie na czym polega jej fenomen. Zmieńcie nastawienie do życia, problemów, do szczęścia. Wykorzystajcie rady Reginy Brett, a może okaże się, że wasze życie zmieni się na lepsze.

„Te lekcje to dar, jaki dostałam od życia. Teraz przekazuję go Tobie”

Polecam wszystkim, w każdym wieku i na każdym etapie życia. „Bóg nigdy nie mruga” to świetny przykład tego, jak słowa mogą odmienić nasze życie. Przeczytajcie po jednej lekcji każdego dnia, będzie to od was wymagać kilku minut, a może zmienić wasz dzień, tydzień, miesiąc, a nawet życie, na lepsze. 


12 komentarzy:

 1. Uwielbiam takie książki, które w prosty sposób przekazują istotę życia, szczęścia w ogóle :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele pozytywnego słyszałam o tej książce, ale jakoś mi z nią nie po drodze:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zupełnie tematyka nie dla mnie, nie uwodzą mnie tego typu rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tematyka książki nie wzbudziła mojego zainteresowania, więc jednak spasuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam w planach wszystkie trzy tomy autorstwa tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oj tak, to niesamowita pozycja, która jest po brzegi wypełniona motywacją :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak się właśnie zastanawiałam nad tą książką, jak trafi w moje ręce to zapewne przeczytam :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja takich książek po prostu ie potrzebuję ;) Sama dobrze wiem jak sobie wmówić, że będzie dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi bardzo ciekawie, będę miała tytuł na uwadze :)
  Pozdrawiam ksiazko milosci moja

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem tuż po lekturze tej książki i mnie również ujęła ona za serce :) W sposób prosty, czasem poruszający i zabawny przekazała wiele ważnych wartości. Oby powstawało więcej takich pozycji :)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 11. Trzeba przyznać, że książki tej autorki mają niebanalne tytuły. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam kiedyś jakąś książkę tej autorki, ale nie przypadła mi do gustu. To znaczy była inspirująca, ale po pewnym czasie zaczęła mnie nudzić...

  OdpowiedzUsuń