piątek, 15 maja 2015

Meet Friends Again!English Matters
maj/czerwiec 2015
Wydawnictwo: Colorful Media


Co drugi miesiąc pojawia się recenzja magazynu dla zainteresowanych nauką języka angielskiego. Po raz kolejny przedstawiam wam najnowszy numer magazynu English Matters. Pośród ciekawych i pięknie ilustrowanych artykułów każdy znajdzie coś dla siebie. A co konkretnie znajdziemy w tym numerze? 
Na samym początku coś smakowitego dla moli książkowych, mianowicie lista książek, które każdy powinien znać oraz trzy opisy książek. Miło poczytać o nich po angielsku, ale o ile bardziej satysfakcjonujące byłoby przeczytanie wszystkich tych powieści w języku angielskim! A do tego właśnie zachęcił mnie ten numer.
Świetnym artykułem jest "BFF - Best Friend Forever", który dotyczy znanego chyba wszystkim serialu "Przyjaciele". Wstyd się przyznać, że serialu nigdy nie oglądałam, choć wiele dobrego o nim słyszałam. Artykuł z pewnością zachęcił mnie obejrzenia. Tylko skąd wziąć na to wszystko czas?


Dla niektórych motywacją do zakupienia właśnie tego numeru jest najpewniej genialny artykuł o głównym bohaterze książek Agaty Christie."Poirot - The punctilious private detective" znajdziecie kilka ciekawostek, ale nie będę niczego zdradzać, przekonajcie się sami!
W moim ulubionym rozdziale o podróżach zostałam tym razem zabrano do USA, konkretnie do Teksasu. Ostre jedzenie i równie ostre emocje podczas jazdy na przerażających kolejkach - któż nie byłby chętny by poznać wszystkie uroki tego miejsca? 
Do każdego artykułu załączone są trudniejsze słówka, dzięki czemu nauka języka staje się o wiele przyjemniejsza. Tematy dotyczą bieżących wydarzeń, ale znajdziemy również te uniwersalne. To w magazynach English Matters jest najlepsze - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W przyjemny sposób można zyskać wielką wiedzę.
 Polecam wszystkim uczącym się języków!
3 komentarze:

  1. Tak, w każdym numerze każdy znajdzie coś dla siebie, bowiem tematy są bardzo zróżnicowane.

    OdpowiedzUsuń
  2. Od dawna planuję poznać ten magazyn. Muszę w końcu się za to wziąć! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Polecę mojej koleżance, bo ona od czasu do czasu podczytuje jakieś anglojęzyczne czasopisma.

    OdpowiedzUsuń