niedziela, 30 sierpnia 2015

Jeden dzień - David NichollsTytuł: Jeden dzień

Autor: David Nicholls
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 448
Moja ocena: 8+/10
Miłość jest magiczna. Niezwykłe jest w niej to, że nigdy nie wiemy kim będzie nasza druga połówka. Nasze wyobrażenia często nie mają nic wspólnego z osobą, którą rzeczywiście obdarzymy tym najpiękniejszym uczuciem. Zdarza się nawet, że naszą miłością zostaje najbliższy przyjaciel, osoba, która zawsze była przy nas. Jest to niewiarygodne, dziwaczne, ale mimo wszystko możliwe. Em i Dex, Dex i Em – łączy ich uczucie, a dzieli wszystko. Ile lat potrzeba, by zrozumieć z kim tak naprawdę chcielibyśmy spędzić życie?

czwartek, 27 sierpnia 2015

Bóg nigdy nie mruga - Regina Brett

Tytuł: Bóg nigdy nie mruga
Autor: Regina Brett
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 320
Moja ocena: 9/10Wierzę w słońce, nawet gdy nie świeci. Wierzę w miłość nawet gdy jej nie czuję. Wierzę w Boga nawet gdy milczy.”


Każdy ma w życiu trudniejsze chwile. W gruncie rzeczy, chwile słabości zdarzają się nam każdego dnia, codziennie walczymy ze swoimi słabostkami, z trudnymi sytuacjami, z przykrościami, które fundują nam inni ludzie. Jedni radzą sobie z tym lepiej, inni gorzej, ale każdego to spotyka. W trudnych chwilach potrzebujemy ciepłego słowa i motywacji, by wyjść problemom naprzeciw. I tutaj wychodzi nam z pomocą Regina Brett i jej książka „Bóg nigdy nie mruga”.

„To wybór, a nie przypadek, decyduje o twoim przeznaczeniu. Sam musisz zdecydować, ile jesteś wart, jaką odgrywasz rolę w świecie i w jaki sposób nadajesz mu sens. Nikt inny nie dysponuje tym, co ty-twoim zestawem talentów, pomysłów, zainteresowań. Jesteś oryginalnym egzemplarzem. Arcydziełem.”

niedziela, 23 sierpnia 2015

Kod Himmlera - Przemysław Piotrowski
Tytuł: Kod Himmlera
Autor: Przemysław Piotrowski
Wydawnictwo: Videograf
Liczba stron: 344
Moja ocena: 8+/10
Horror, thriller, nuta fantastyki – brakowało mi takiej książki, a „Kod Himmlera” jest ucieleśnieniem tych zlepków gatunków. Kogo nie fascynują czasy wojny i dziwne wynalazki Hitlera? Któż tak naprawdę wie, co planował ten nazista? Któż wie, na czym jeszcze polegały tajne eksperymenty na ludziach? Domyśleń jest tysiące i do tej pory nie wiadomo, czy najbardziej szalone i przerażające wizje, tego co planował Hitler w podziemiach i na opustoszałej Antarktydzie, nie są prawdą. 

czwartek, 20 sierpnia 2015

Stosik

Wakacje wakacjami, ale uczelnia niestety wymaga czegoś takiego jak praktyki wakacyjne w szpitalu i właśnie dlatego tak długo mnie nie było. Nie sądziłam, że pochłonie to tak wiele mojego czasu, ale wszystko odeszło w kąt, gdy znów musiałam studiować książki położnicze, zamiast moich ukochanych romansów, czy fantastyki (choć w sumie bardzo mi się to podoba, to doba ma zbyt mało godzin!). Przez ostatnie dni udało mi się mimo wszystko odwiedzić bibliotekę i zabrać z niej kilka perełek. Na czytanie oczywiście zawsze znajdzie się czas, nawet o 5 rano przy mocnej kawie. W moim niewielkim stosiku, który w gruncie rzeczy już prawie pochłonęłam, znajdują się tym razem: 

1. Bóg zawsze znajdzie Ci pracę - Regina Brett
2. Bóg nigdy nie mruga - Regina Brett  - (brak na zdjęciu)
3. Jesteś cudem - Regina Brett  - (brak na zdjęciu)
4. Kod Himmlera - Przemysław Piotrkowski
5. Kiedy wolność mówi szeptem - Martyna Senator
6. Alpha Human - Mateusz Grzesiak
7. Jeden dzień - David Nicholls
8. Kroniki Wardstone. Zemsta czarownicy - Joseph Delaney
9. Dziennik czasu blokady - Lena Muchina
10. Żony i córki - Elizabeth Gaskell
Jeśli możecie coś polecić, bądź przeciwnie - napiszcie o tym w komentarzach :)

poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Lasy w płomieniach - Nora Roberts


Tytuł: Lasy w płomieniach

Autor: Nora Roberts
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 400
Moja ocena: 6+/10"Zawsze marnuje się czas, gdy nie walczy się o swoje pragnienia".

Strażacy są niesamowicie odważni, a ich praca była i zawsze będzie ceniona, ponieważ ratuje lasy, zwierzęta, również ludzkie życie. Zawsze wyobrażając sobie strażaka mam w głowie dobrze zbudowanego mężczyznę oraz wóz strażacki. Nora Roberts poszerzyła moją wiedzę na ten temat  – okazuje się, że można być strażakiem spadochroniarzem. Baa, można być nawet kobietą strażakiem spadochroniarzem! A wokół gorącego ognia krążyć może równie płomienna miłość.